Meie meeskonna lugu

Savekate ühtehoidvat ja tugevat meeskonda võiks iseloomustada lausega: “Tulid, nägid ja tegid.”

Inimesed on Savekatesse jõudnud küll erinevaid radu kõndides, kuid neid ühendav teotahe teeb neist suurepärase ja toimiva tiimi. Igaühel neist on Savekatega oma lugu rääkida, aga sarnaste nootidena kõlavad kõigi jutus vägeva ja kindlustunnet andva kollektiivi olemasolu, töö mitmekesisus, ettevõtte uuendusmeelsus ning kaasahaaravad projektid.

Tutvu meiega lähemalt

Madis Vanatoa, Savekate tallinna osakonna juht

Madis Vanatoa, Tallinna osakonna juhataja

Pereväärtused esikohal

Madis Vanatoa, Savekate Tallinna osakonna juhataja, peab tähtsaimaks rolliks isaks olemist. Kui küsida temalt, mis on elus kõige olulisem, siis vastab ta pikemalt mõtlemata, et selleks on pere. Ka Savekatet juhitakse tema sõnul nagu pereettevõtet. “Kõigil on sõnaõigus ja pigem oodataksegi meeskonnakaaslastelt avatud suhtlemist ning lahenduste pakkumist ettetulevatele probleemidele.”

Loe Madise lugu edasi…

Mikk Mändmets, Savekate tegevjuht, endine ehituse projektijuht

Mikk Mändmets, tegevjuht, endine projektijuht

Ehitades elu

Praeguseks on tegevjuht Mikk ääretult uhke selle üle, kuhu Savekatega ühise pingutuse tulemusel jõutud on. Enda projektidest toob ta positiivse näitena välja Baltania pelletitehase ümberprojekteerimise ning tehnoloogiaga kokku sobitamise. Seda kirjeldab ta kui hea energiaga projekti, kus kõik osapooled tegutsesid sünergias ühise eesmärgi saavutamiseks.

Loe Miku lugu edasi…

Savekates töötab 55 inimest

“On tunda, et ümberringi on paljud toeks.”

Savekate tiimi üks värskemaid liikmeid on Maris. Ta õpib ehitiste projekteerimist ja sattus Savekatesse 2021. aastal, kui tundis, et sooviks koolis õpitavat ka päriseluga seostada. Müügiinsenerina tegutsevat Marist iseloomustavad kolleegid särava inimesena ning naise sõnul läks sisseelamine väga kergelt. “On tunda, et ümberringi on paljud toeks,” rõõmustab Maris. Ta võeti kiiresti omaks ning tal on hea meel, et saab õpingute kõrvalt niivõrd toredas ja mõistvas keskkonnas töötada. 

“Miks ma siia firmasse jäänud olen? Töö on järjepidev ja ei ole kunagi üksluine. Ükski objekt ega projekt ei ole samasugune kui eelmine.”

Tarvo on Savekates töötanud alates 2005. aastast. Ta ütleb, et on alati nautinud puidu töötlemist ja ka ehitamist, niisiis on mees ametilt õppinud mööblitisleriks, kuid juhuste kokkulangemisel ja tuttava soovitusel tuli Savekatesse ehitustööliseks. Nüüdseks on töökast Tarvost saanud objektijuht, kes hindab enim seda, et tööpäevad on vaheldusrikkad. “Miks ma siia firmasse jäänud olen? Töö on järjepidev ja ei ole kunagi üksluine. Ükski objekt ega projekt ei ole samasugune kui eelmine,” sõnab Tarvo.

“Igavuse tundmiseks ohtu pole.”

Objektijuht Anti on Savekate ridades 2011. aastast. Mehe meenutus esimestest tööpäevadest on huvitav – kui Anti tööd alustades toonase objektijuhi juures praktikal käis, öeldi talle ühel hetkel sõbralikult, et nüüd on aeg projekt üksinda lõpuni viia. Anti viiski, väga edukalt. Ta lausub, et õpib töö juures siiani iga päev midagi uut. Uued olukorrad vajavad lahendamist ja objektil mütates tuleb kogu aeg tööga kaasa mõelda, igavuse tundmiseks ohtu pole. Objektijuhina aitab ta nõu ja jõuga ning usub, et Savekatesse sobib hästi selline inimene, kes julgeb, oskab ja tahab õppida ning kogemusi omandada.

“Päevad pole vennad – see hoiab adrenaliini üleval ja tööelu mitmekülgsena.”

Eero on Savekate projektijuht, kes alustas siin 1998. aastal. Esialgu tuli ta tööjuhiks, ent ronis karjääriredelil kiirelt ülespoole. Eero mäletab samuti, et esimene projektijuhina saadud ülesanne oli suur ja vastutusrikas: anti juhised ja toetavad sõnad kaasa, saadeti teele ning Eero ülesandeks jäi ohutult sihtpunkti jõudmine. Mõnusa kollektiiviga polnud see aga mingiks probleemiks ja Eero on tänulik, et on nüüd juba aastakümneid tempokatest tööpäevadest osa saanud. Temagi toob positiivsena välja asjaolu, et päevad pole vennad – see hoiab adrenaliini üleval ja tööelu mitmekülgsena.

“Tuled hommikul tööle ja ei tea, mis juhtuma hakkab, see on fun.”

Mehis liitus Savekatega 2019. aastal ning alustas betoonitööde eelarvestajana. Tundes, et soovib uusi väljakutseid, pakuti talle võimalust objektijuhiks hakata ja mees haaraski sellest kohe kinni. Mehis peab lugu enesearengust ja talle sümpatiseerib see, et objektijuhina ei oska ta iial aimata, mida järgmine päev toob. “Tuled hommikul tööle ja ei tea, mis juhtuma hakkab, see on fun,” kiidab ta rahuolevalt.

“Ettevõttega liitudes pandi mindki kohe proovile, et näha, mida ma teha tahan ja suudan.”

Müügijuht Andrus on enda sõnul kogu nooruse näppupidi ehituse juures olnud. Teisalt huvitab teda keskkond, seega on Andrus lõpetanud keskkonnakaitse eriala ja õppinud tööstusökoloogiat. Muuhulgas on Andrus töötanud näiteks keskkonnaspetsialistina, ent tegelenud ka ehitamise ning eelarvestamisega. Savekates on ta alates 2018. aastast saanud meeldiva kasulikuga siduda, olles alustanud põllumajandusvaldkonna müügijuhina ning vastutades nüüd kogu Savekate ehitusvaldkonna müügi eest. Andrus märgib, et ettevõttega liitudes pandi temagi kohe proovile, et näha, mida ta teha tahab ja suudab. Selgus, et tahab ja suudab palju.

Tahab ja suudab palju kogu tiim, sest nad oskavad oma tööd väärtustada. Savekates töötades ei ole see kuigi keeruline, sest, nagu Maris ütleb, ei teki tööle minekust vastumeelsust. Andruski lisab, et ta ei vihka puhkuse viimast päeva, vaid lausa ootab töönädala algust. Siinkohal on mõistagi suur osa ka Savekate juhtkonnal, kes peab töötajatest lugu, pakkudes nii konkurentsivõimelist tasu kui ka igakuiseid ühisüritusi Eestis ja välismaal. 

Tiimi sõnul suhtub juhtkond meeskonda kui enesega võrdsesse. Juhtidega on meeldiv suhelda, sest nende arutlemist ja kommunikeerimist hindav juhtimisstiil pakub meeskonnale võimalust oma ideid jagada ja üheskoos parima tulemuseni jõuda.

Ettevõtte juhid on uuendusmeelsed ja suhtlusele avatud ning usutakse, et kõigi arvamus loeb ja seda tõesti kuulatakse. See tekitab turvatunde ja loob meeldiva õhkkonna, mis Savekate mugavas töökeskkonnas võimendub. Kui siiski juhtub, et silm enam ei sära, siis seda märgatakse ning mõeldakse ühiselt olukorra parandamiseks midagi välja, soositakse enese koolitamist ja karjääriredelil liikumist.

Mis on Savekate saladus? Edumeelne, innustav kollektiiv ja õhkkond, seda kindlasti. Nendega sobib eriti hästi just nendesarnane asjalik inimene, kel on söakust, pealehakkamist ja sirge selg, imetabane läbirääkimisoskus ning soov areneda ja põnevate projektidega tegeledes kogemusi koguda. 

Tule, testi oma võimeid ja pane oskused proovile